GREASECLEAN - rozklad tuků

Cena
od 183 Kč S DPH


Kód produktu
PRO185

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

GreaseClean je směsí mikroorganismů, které byly speciálně vybrány pro jejich schopnost účinně degradovat tuky. Přípravek také napomáhá při rozkladu jiných organických odpadů.
Tyto bakterie produkují řadu enzymů, které rozkládají tuky, škroby, bílkoviny a rostlinná vlákna (celulóza). Směs také obsahuje malé množství volných enzymů, které zahájí proces rozkladu ještě než bakterie začnou vyrábět vlastní enzymy Více

Balení:

- 1 l

- 5 l

- 25 l

Mastnoty, tuky a oleje v kuchyňských odpadech, lapačích tuků a odčerpávacích jímkách mnohdy způsobují řadu závažných problémů. Mezi problémy těchto systémů patří:

    ucpané odpadní potrubí,

    nepříjemný zápach,

    pomalé vypouštění dřezů,

    nutnost častého vývozu lapače tuků či odčerpávací jímky.


Výhody používání přípravku GreaseClean:

        snížení frekvence vývozů lapače/odlučovače tuků,

        zajištění volně průchozího odpadního potrubí,

        eliminace nepříjemných pachů,

        zvýšení úrovně hygieny díky snížení výskutu hmyzu v oblasti nahromaděného tuku,

        biologická odbouratelnost přípravku,

        snížení provozních nákladů.


BFL Tuk Clean je tekutý výrobek, který je speciálně navržen tak, aby bylo možné dávkovat automaticky. Ideální doba pro dávkování je 1,5 až 2 hodiny po uzavření kuchyně tak, aby bakterie měly možnost rozkládat tuk za výhodnějších podmínek. Během provozních hodin v kuchyni není vhodné přípravek používat z důvodů vysokých teplot, vysokého pH, sanitačních a detergentních přípravků používaných při uklízení kuchyně. Proto je nezbytné, aby byla biologická populace udržována denním dávkováním přípravku GreaseClean.

GreaseClean je dodáván jako koncentrovaný produkt, který je možno podle potřeby ředit. Dávkování závisí na vytížení daného provozu. Přípravek je možné aplikovat přímo do sběrné nárdže či přes odpadní výlevky. Dávkujte GreaseClean dle velikosti sběrné nádrže a zatížení provozu po konzultaci s dodavatelem. Základní dávkování pro odlučovač tuku o objemu do 1 m3 při běžném restauračním provozu činí 1dcl přípravku denně. Pro případy vysoce zátěžových provozů (masný průmysl, výrobny lahůdek atd.) je potřeba dávkování konzultovat s výrobcem. Při aplikaci zamezte styku s pracovními plochami určenými pro přípravu či úpravu potravin.